Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną


XLIII SYMOZJUM NAUKOWE 2019

Szanowni Państwo,

W imieniu własnym i Pani Prof. dr hab. Anny Firkowskiej-Mankiewicz, Przewodniczącej Polskiego Zespołu do Badań Naukowych nad Niepełnosprawnością Intelektualną, mam zaszczyt i przyjemność zaprosić Państwa na doroczne Sympozjum Naukowe – w tym roku już XLIII – pn. Wspieranie osób z niepełnosprawnością intelektualną w niezależnym życiu – dylematy i wyzwania, które odbędzie się 29 listopada 2019 w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego (BUW) w Warszawie, ul. Dobra 56/66, sala 316.

Poniżej załączamy Program i mapkę dojścia do BUW z najbliższej stacji metra Centrum Nauki Kopernik.

XLIII Sympozjum będzie miało wyjątkowy charakter. Jak Państwo przeczytacie w Programie, w tym roku – obok głosu naukowców – zwracamy szczególnie uwagę na praktyczny aspekt niezależnego życia i realizacji podmiotowości osób z niepełnosprawnością intelektualną, stąd reprezentacja self-adwokatów i self-adwokatek oraz profesjonalistów ich wspierających, z czego się bardzo cieszymy!

Ponadto, zaplanowaliśmy ciekawą rozmowę przez internet z Panią Simone Aspis, self-adwokatką z brytyjskiej organizacji Changing Perspectives (https://www.simoneaspis.co.uk/).

W tym roku rejestracja na XLIII Sympozjum odbywać się będzie przez formularz zgłoszeniowy na stronie: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSen6Dgh0zC0jEit7L00xm2Z2kZ4mkiAaoyq6IObkjusZdsroA/viewform

Pragnę także poinformować, że chociaż organizacja Sympozjum merytorycznie jest wpisana w projekt “Profesjonalna kadra gwarancją wspierania osób z niepełnosprawnością intelektualną w samodzielnym i niezależnym życiu”, koszty organizacji (wynajęcia sali konferencyjnej, tłumacza, przyjazdu gościa zagranicznego, poczęstunku uczestników, materiałów) są finansowym wkładem PSONI w projekt, dlatego zwracamy się do Państwa o opłacenie częściowych kosztów uczestnictwa.

Oczekując Państwa przyjazdu do Warszawy, przesyłam wyrazy szacunku.

dr Monika Zima-Parjaszewska

Prezeska Zarządu Głównego

Program Sympozjum

Mapka jak dojść od metra do BUW

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030 


Comments are closed.