Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną


„Używam mojego urządzenia” – publikacja w tekście łatwym do czytania i zrozumienia w projekcie BYOD

logo projektuJuż od ponad roku w ZG PSONI jest realizowany projekt „BYOD (Bring Your Own Device) jako metoda edukacyjna prowadząca do zwiększenia szans na zatrudnienie dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną” realizowany w ramach Europejskiego programu Erasmus+

Niedawno ukazała się broszura w tekście łatwym do czytania i zrozumienia opracowana wraz z partnerami projektu. Publikacja zawiera krótkie opisy aplikacji mobilnych, które mogą być przydatne dorosłej osobie z niepełnosprawnością intelektualną w jej codziennym życiu. Szczególny nacisk jest położony na aplikacje, które mogą pomóc osobom z niepełnosprawnością intelektualną w uzyskaniu większej samodzielności czy możliwości ubiegania się o pracę zawodową.
Broszurę można pobrać w języku angielskim, macedońskim, polskim, hiszpańskim, greckim lub tureckim w zakładce Biblioteka/Publikacje.

Uzupełnieniem broszury są filmy pokazujące do czego mogą się przydać aplikacje mobilne. Filmy te można będzie niebawem znaleźć na stronie projektu w tym samym dziale.

Comments are closed.