Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną


„Trudne pytania… Dobre rozwiązania. Seksualność osób z niepełnosprawnością intelektualną i spektrum autyzmu. Praktyczna Konferencja Szkoleniowa ”.

Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Gdyni serdecznie zaprasza do udziału w konferencji na temat:

„Trudne pytania… Dobre rozwiązania.

Seksualność osób z niepełnosprawnością intelektualną i spektrum autyzmu.

Praktyczna Konferencja Szkoleniowa ”.

Konferencja  odbędzie się w dniach 14-15 kwietnia 2016 roku w Gdyni i  skierowana jest do wszystkich praktyków na co dzień pracujących z osobami z niepełnosprawnością intelektualną i spektrum autyzmu, a także do rodziców.

Do współpracy zaproszeni zostali wspaniali prelegenci z różnych dziedzin, którzy pracują z osobami z niepełnosprawnością w obszarze seksualności, zarówno z Polski, jak i z zagranicy.

Konferencja skupi się przede wszystkim na kwestiach praktycznych, czyli radzeniu sobie z zachowaniami problemowymi związanymi z seksualnością oraz pracy z ofiarami i sprawcami przemocy seksualnej z niepełnosprawnością intelektualną i spektrum autyzmu.

W dniu 16 kwietnia 2016 odbędzie się też dodatkowy warsztat dotyczący pracy z niepełnosprawnymi ofiarami przemocy, przeznaczony dla biegłych sądowych, psychologów, pedagogów, kuratorów sądowych. Warsztat poprowadzi doświadczona terapeutka z Holandii AAFKE SCHARLOO.

Poprzez udział w przedsięwzięciu, uczestnicy otrzymają konkretne narzędzia do pracy z podopiecznymi oraz pacjentami w różnym wieku.

Wszystkie informacje i szczegóły dotyczące konferencji oraz możliwość rejestracji znajdą Państwo na stronie www.seksualnoscniepelnosprawnych.edu.pl

Comments are closed.