Radiowe ABC – Poradnia Samopomocy Radia SoVo

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną z przyjemnością przypomina o działającej Poradni Samopomocy Radia SoVo w ramach projektu Radiowe ABC – Poradnia Samopomocy Radia SoVo. Od 1 stycznia 2023 roku do 31 grudnia 2025 roku, dzięki wsparciu finansowemu Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, uruchomiono innowacyjną poradnię online.

Poradnia Samopomocy Radia SoVo oferuje audycje poradnicze zamieszczone na portalu oraz audycje na żywo z udziałem ekspertów i specjalistów. Całkowity budżet projektu objętego umową nr „Umowa nr 64/RPWOP13/2024” wynosi 439 073,86 zł. Zachęcamy do skorzystania z dostępnych zasobów i audycji poradniczych, które mają na celu wsparcie osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz ich opiekunów.

Co oferujemy?

W trakcie realizacji projektu przygotowane zostaną różnorodne audycje rozwijające wiedzę i umiejętności, a także audycje poradnicze. Wolontariusze z niepełnosprawnością intelektualną, wspierani przez liderów grup radiowych, będą odpowiedzialni za przygotowanie audycji. Do udziału zaprosiliśmy również profesjonalistów i ekspertów z wielu dziedzin, takich jak: dostępność, pomoc prawna, obywatelska, społeczna, zatrudnienie, zdrowie oraz edukacja.

Audycje na żywo

Każdego miesiąca planujemy jedną audycję na żywo, podczas której będzie można otrzymać indywidualną poradę telefoniczną lub mailową, zarówno w trakcie audycji, jak i po jej zakończeniu.

Oddziały radiowe

Nasze oddziały radiowe działają w sześciu miejscowościach Polski: Biskupiec, Jarosław, Rymanów, Mokrzeszów, Tczew oraz Warszawa.

Kontakt

W przypadku pytań prosimy o kontakt z koordynatorką projektu: Dorotą Tomaszewską
E-mail: dorota.tomaszewska@psoni.org.pl
lub z redaktorką działu Poradni Samopomocy Radia SoVo – Bernadettą Szczyptą

Zapraszamy do śledzenia naszych audycji i korzystania z oferowanych porad, kliknij poniżej: