O 1 kwietnia 2024 roku realizujemy już trzecią edycję projektu BAZA: Bezpieczni-Aktywni-Zdrowi-Ambitni III”.
W tym roku, czyli w dokładnie w okresie 01.04.2024-31.03.2025 ze wsparcia skorzysta 138 osób z niepełnosprawnościami, które na co dzień korzystają z usług 6 Centrów DZWONI w zakresie aktywizacji zawodowej. Będą to zarówno osoby zatrudnione przy wsparciu specjalistów Centrów DZWONI, jak i osoby poszukujące odpowiedniej dla siebie pracy na otwartym rynku pracy.
Podobnie jak w ubiegłych latach oferujemy możliwość nabywania czy rozwijania umiejętności gospodarowania własnymi środkami finansowymi, dbania o siebie, w tym zasad zdrowego i racjonalnego odżywiania się i samodzielnego przygotowywania posiłków czy organizowania czasu wolnego. Osoby uczestniczące będą mogły rozwinąć swoje kompetencje cyfrowe i nauczyć się bezpiecznego korzystania z internetu.
Dodatkowo podczas realizacji 2 poprzednich edycji oraz dzięki wewnętrznym badaniom partycypacyjnym przeprowadzonym wśród osób z niepełnosprawnościami sformułowaliśmy kolejne kierunki, które wymagają wsparcia i uwzględniliśmy je w ofercie w tym roku.
Moduł dotyczący dbania o siebie uzupełniliśmy o treści związane z psychoedukacją i profilaktyką uzależnień a także o warsztaty z zakresu seksualności, w tym zapobieganie nadużyciom seksualnym. W ofercie pojawiły się również warsztaty z zakresu edukacji obywatelskiej, o byciu świadomym i aktywnym obywatelem i uczestnictwie w życiu społeczności lokalnych.
W III edycji projektu zaplanowaliśmy wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami na zróżnicowanym poziomie w zakresie form, włączymy również osoby, które uczestniczyły w dwóch wcześniejszych edycjach, a chciałyby rozwijać się w innych obszarach, wcześniej niedostępnych lub doskonalić te umiejętności, które już częściowo opanowały.
Więcej informacji na temat projektu, aktualnych działań, jakie wykonujemy dostępnych jest na stronie www.centrumdzwoni.pl.
Projekt jest realizowany na podstawie art. 36 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (konkurs „Możemy więcej” nr 1/2023) i współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Całkowita wartość projektu 1 705 776,60 zł
Dofinansowanie Funduszu 1 688 376,60 zł