Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną


Zaproszenie na webinarium “Informatyczny System Wspomagania Decyzji DECYDOWNIK”

Tekst łatwyNiżej artykuł w tekście łatwym do czytania i zrozumienia (kliknij w ten link)

Wspierane podejmowanie decyzji to zapewnienie osobom z niepełnosprawnością intelektualną równego dostępu do procesu podejmowania decyzji – w sprawach opieki zdrowotnej, finansów, własności, sprawach osobistych. Tych problemów dotyczył projekt grantowy „Informatyczny System Wspomagania Decyzji DECYDOWNIK”. W projekcie powstała pierwsza wersja aplikacji wspierającej podejmowanie decyzji osób z niepełnosprawnością intelektualną. Trenerzy, terapeuci, edukatorzy dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną pełnią rolę osób wspierających proces podejmowania decyzji. Teraz i oni i osoby z niepełnosprawnością mogą korzystać z aplikacji. Program może być ciekawym narzędziem wspomagającym uczenie o podejmowaniu decyzji, a w rezultacie o stawaniu się osobą samodzielną. Aplikacja może być przydatna każdemu, kto stoi przed wyborem najlepszego rozwiązania z zestawu możliwych rozwiązań, nie tylko osobom z niepełnosprawnością intelektualną. Anna Kwiatkowska z ZG PSONI, grantobiorczyni i autorka aplikacji, przedstawi tę aplikację, opowie o procesie testowania oraz poinformuje o tym, jak można z aplikacji korzystać w czasie webinarium w dniu 22 lutego 2018. Webinarium składa się z dwóch półgodzinnych modułów:

  1. w godz. 10.30 – 11.00 moduł dla terapeutów i trenerów dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną zainteresowanych procesem wspieranego podejmowania decyzji
  2. w godz. 11.10 – 11.40 moduł dla osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Ponieważ jest to pierwsza aplikacja, powstała w relatywnie krótkim czasie, aplikacja jest dostępna dla osób potrafiących czytać.

Aby uczestniczyć w webinarium wystarczy mieć przeglądarkę i internet. Zgłaszać się można przez formularz zgłoszeniowy:

Na podany w formularzu adres email zostanie przysłany link do uczestnictwa w spotkaniu kilkanaście minut przed webinarium.

Więcej informacji można uzyskać pisząc na adres webmaster@psoni.org.pl

Serdecznie zapraszam do udziału w webinarium!

Projekt został poprowadzony w ramach projektu grantowego „Innowacje na ludzką miarę – wsparcie rozwoju mikroinnowacji w obszarze usług opiekuńczych dla osób zależnych” prowadzonego przez Fundację Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”.


Tekst łatwy

Webinarium to zajęcia prowadzone przez internet.

Prowadzący nadaje ze swojego pokoju.

Uczestnicy słuchają i oglądają zajęcia na komputerach w swoich pracowniach.

22 lutego 2018 o godzinie 11.10 odbędzie się webinarium.

W czasie webinarium poznasz nowy program komputerowy.

Ten program pomaga osobie z niepełnosprawnością intelektualną podejmować decyzje.

Webinarium prowadzi Anna Kwiatkowska z Zarządu Głównego PSONI.

Żeby zapisać się na webinarium trzeba kliknąć ten link i wypełnić i wysłać formularz: https://goo.gl/forms/BdZChkTgcVcZjO1h1

Serdecznie zapraszamy.

Comments are closed.