Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną


Zaproszenie na II Forum Edukacji Dorosłych

II Forum Edukacji Dorosłych organizowane przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji
i działające w ramach Fundacji Krajowe Biuro EPALE, dedykowane jest osobom, które zawodowo zajmują się edukacją dorosłych lub interesują się tym zagadnieniem. Jeśli poszukujesz inspiracji, nowych rozwiązań, sprawdzonych metod, sposobów motywowania dorosłych do nauki w obszarze rozwijania kompetencji i zainteresowań, dokształcania czy uczenia się w miejscu pracy, nie może Cię zabraknąć podczas tego wydarzenia!

baner forum

PROGRAM FORUM

W ramach 4 ścieżek tematycznych, ponad 40 prelegentów wystąpi w 20 różnych wykładach, prezentacjach, panelach dyskusyjnych i warsztatach. Tu każdy związany z edukacją dorosłych znajdzie coś dla siebie.

Podczas otwarcia konferencji poruszymy temat kompetencji przyszłości, które dziś są przedmiotem ożywionych dyskusji. Porozmawiamy o tym, jakie kompetencje są teraz ważne i jakie będą w przyszłości z punktu widzenia rynku pracy oraz w jaki sposób instytucje edukacyjne, firmy szkoleniowe, szkoły wyższe oraz decydenci mogą wspierać ich rozwój.

ŚCIEŻKI TEMATYCZNE 

  1. UCZENIE SIĘ W MIEJSCU PRACY – ścieżka dedykowana przedstawicielom działów HR odpowiedzialnym za szkolenia pracowników, organizacjom pracodawców oraz pracodawcom prowadzącym doskonalenie zawodowe swoich pracowników. Porozmawiamy o zarządzaniu talentami, pokażemy jak zastosować metodę mentoringu i odczarujemy ewaluację.
  2. TRENERZY TRENEROM – ścieżka dedykowana trenerom, szkoleniowcom, osobom pracującym z grupami. Osądzimy proces grupowy, pokażemy jak popełniać błędy i zdradzimy kulisy superwizji.
  3. NOWE METODY NAUCZANIA DOROSŁYCH – ścieżka dedykowana edukatorom, którzy poszukują nowych trendów, inspiracji i ciekawych rozwiązań w obszarze edukacji dorosłych. Wprowadzimy w świat wirtualnej rzeczywistości, wskażemy kierunki rozwoju edukacji językowej oraz porozmawiamy na serio o e-learningu.
  4. WSPARCIE OSOBY UCZĄCEJ SIĘ – ścieżka dedykowana pracownikom instytucji kultury, osobom pracującym z seniorami, doradcom edukacyjnym i zawodowym. Zaprezentujemy atrakcyjne i praktyczne metody pracy z dorosłymi, nauczymy jak doradzać i poszukamy odpowiedzi na pytanie po co nam edukacja kulturalna?

PSONI będzie miało niewielki wkład w forum – Anna Kwiatkowska z biura Zarządu Głównego weźmie udział w panelu dyskusyjnym, jako współautorka publikacji poświęconej edukacji dorosłych.

W myśl idei „uczenia się przez całe życie” zaprosimy Was również do zdobycia nowych, praktycznych umiejętności. Przygotowaliśmy stanowiska, gdzie będziecie mogli między innymi:

  • nauczyć się przekazywania krótkich komunikatów w języku migowym,
  • przećwiczyć metody wizualne w pracy trenera (sketchnoting)
  • przetestować szeroką gamę pomocy naukowych dedykowanych dorosłym.

Konferencja jest bezpłatna. Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie aktywnego konta lub rejestracja na platformie EPALE.

21 listopada 2017 r. godz. 10:00-17:30

Centrum Konferencyjne – Stadion PGE Narodowy

Aleja Poniatowskiego 1, Warszawa

 

REJESTRACJA

Zapisy odbywają się wyłącznie drogą elektroniczną. Aby zgłosić chęć uczestnictwa
i zarejestrować się na II FED konieczne jest wypełnienie i wysłanie formularza rejestracyjnego . Termin zgłoszeń upływa 15 listopada 2017 r.

 

 

Comments are closed.