Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną


Wizyta Pierwszej Damy w wolbromskim OREW-ie

DSC_0482aW dniu 27.01.2017 roku Pani Agata Kornhauser-Duda odwiedziła Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Wolbromiu, który swoją opieką obejmuje 139 niepełnosprawnych intelektualnie wychowanków.

Pani Prezydentowa obejrzała przygotowane przez podopiecznych ośrodka barwne przedstawienie pt. „W 80 dni dookoła świata”, a następnie zapoznała się ze specyfiką pracy i metodami terapii stosowanymi w wolbromskim OREW-ie odwiedzając wychowanków w ich salach terapeutycznych.

Ciepło i radość, którymi emanowała Pierwsza Dama sprawiły, że bardzo szybko zaskarbiła sobie zaufanie i sympatię wychowanków ośrodka, którzy w podziękowaniu za wizytę podarowali Pani Prezydentowej własnoręcznie wykonane pamiątkowe upominki.

Na zakończenie spotkania Pani Agata Kornhauser-Duda z dużym wzruszeniem pogratulowała dzieciom talentu scenicznego i zaprosiła ich  do Pałacu Prezydenckiego w Warszawie.

Tego samego dnia Prezydent Andrzej Duda odbierając honorowe obywatelstwo podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej w Wolbromiu powiedział: Moja żona odwiedziła dzisiaj ośrodek rehabilitacyjno-edukacyjno-wychowawczy. I przez moment, gdy byliśmy sami, powiedziała do mnie: „Wow, niesamowite! Jaki piękny obiekt, jak bardzo zaangażowani ludzie, z jak wielkim poświęceniem pracują, jak bardzo są oddani temu, co robią. W tej tak ważnej sprawie, dla tych, których los pokrzywdził”. A przecież to nie jest jakoś rewelacyjnie wynagradzana praca, a wymaga tyle zaangażowania i tyle serca, żeby ją wykonywać właśnie w taki sposób. Ogromnie Państwu za to, także jako Prezydent Rzeczypospolitej, dziękuję, że właśnie tacy jesteście.

DSC_0384a Wizytowany Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy w Wolbromiu  działa od stycznia 2002 roku i spełnia zadania z zakresu wczesnej interwencji, edukacji, rewalidacji, rehabilitacji dzieci i  młodzieży z niepełnosprawnością intelektualna w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim ze sprzężeniami od 3 do 25 roku życia. Obecnie w OREW  pobytem dziennym objętych jest   139  wychowanków. Dodatkowo w strukturze ośrodka funkcjonuje   Zakład Leczniczy realizujący świadczenia opieki zdrowotnej dla ok.  400 pacjentów. Natomiast z zajęć w ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju  korzysta 80 dzieci.

Zapraszamy do galerii zdjęć na stronę internetową: http://psouu-wolbrom.pl/galeria/2017/070/index.html

Comments are closed.