Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną


Prestiżowa nagroda dla Warsztatu Terapii Zajęciowej PSONI Koło w Krośnie

W dniu 17 września 2020 r. podczas Lubelskiej, Małopolskiej, Podkarpackiej, Świętokrzyskiej Regionalnej Gali Jubileuszowej XV Edycji Konkursu LODOŁAMACZE 2020 Warsztat Terapii Zajęciowej Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Krośnie otrzymał pierwsze miejsce w kategorii : rehabilitacja społeczna i zawodowa.

To prestiżowa nagroda dla tych, którzy przełamują stereotypy i dają szansę na lepsze życie osobom z niepełnosprawnościami. Warsztat Terapii Zajęciowej w Krośnie powstał 1 września 1992 r. jako trzeci z kolei Warsztat w Polsce i pierwszy w województwie podkarpackim. Wyróżnienie Warsztatu Terapii Zajęciowej PSONI Koło w Krośnie to uhonorowanie 28 letniej pracy na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną i sprzężonymi niepełnosprawnościami W okresie swojej działalności Warsztat wprowadził na rynek pracy 68 osób z niepełnosprawnością intelektualną i sprzężonymi niepełnosprawnościami, które z uwagi na posiadaną niepełnosprawność są najbardziej zagrożone wykluczeniem w dostępie do zatrudnienia. Wszyscy absolwenci WTZ utrzymują się w zatrudnieniu, co jest potwierdzeniem skuteczności form rehabilitacji prowadzonych w Warsztacie, jak również znaczenia tych placówek w systemie wsparcia dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Nagrodę odebrali : Pani Bernarda Gorczyczewska – kierownik WTZ w Krośnie, Pan Grzegorz Bliźniak – Przewodniczący Zarządu PSONI Koło w Krośnie oraz Pan Zbigniew Hus – Wiceprzewodniczący Zarządu PSONI Koło w Krośnie.

Serdecznie gratulujemy!

Comments are closed.