Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną


Nowa publikacja w projekcie Be.Safe

logo Be.SafeZapraszamy do zapoznania się z publikacją “Wsparcie dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną doświadczających skutków przemocy i przestępstw w internecie. Studium przypadków

Jest ona jednym z rezultatów projektu Be.Safe Educational support for persons with intellectual disability suffering Internet crime and violence – Wsparcie edukacyjne dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, które doświadczyły cyberprzemocy lub były ofiarą przestępstw w Internecie finansowanym z programu Erasmus+.

Partnerzy projektu zebrali studia przypadków demonstrujące przykłady sytuacji, w których osoby z niepełnosprawnością intelektualną mogły być lub rzeczywiście padły ofiarą cyber przemocy. Zebrane przypadki są wzbogacone o komentarze psychologów i przedstawicieli policji.

Studium przypadku ma na celu dostarczenie wiedzy nauczycielom, trenerom, terapeutom o tym, jak uniknąć zagrożenia internetowego, a jeśli coś się już stało, jak rozpoznać, że osoba z niepełnosprawnością intelektualną doświadczyła jakiejkolwiek przemocy, jak wspierać i pomagać.

Publikację w języku polskim oraz w angielskim, francuskim, czeskim i macedońskim można znaleźć w Czytelni na stronie projektu Be.Safe.

eu-flag-erasmus_vect_posm

Comments are closed.