Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną


Konkurs fotograficzny ,,Widzialni pełnosprawni w pracy” rozstrzygnięty!

baner konkursuPoznaliśmy wyniki konkursu fotograficznego „Widzialni pełnosprawni w pracy” organizowanego przez Fundację Grupy PKP w ramach projektu WidzialniPełnosprawni.pl

Konkurs fotograficzny „Widzialni pełnosprawni w pracy” jest kolejnym etapem projektu, w ramach którego prowadzona była kampania informacyjno-edukacyjna w pociągach, komunikacji miejskiej i telewizji. Na wybranych dworcach kolejowych odbyły się happeningi, dzięki którym pracownicy Fundacji oraz wolontariusze dotarli z przekazem do tysięcy osób, bezpośrednio z nimi rozmawiając i mówiąc o problemie niskiego zatrudnienia. Podczas spotkań podróżni mogli także porozmawiać z osobami z niepełnosprawnością, które przybliżały swoją sytuację, pokazując z jakimi wyzwaniami mierzą się na co dzień.

Przypomnijmy, że celem konkursu „Widzialni pełnosprawni w pracy” jest propagowanie idei równości, zgodnie z przekonaniem Fundacji Grupy PKP, że niepełnosprawność nie powinna oznaczać gorszej pozycji na rynku pracy. – Chcemy, aby w świadomości społecznej przestało funkcjonować błędne myślenie o osobach dotkniętych niepełnosprawnością. Wierzymy, że konkurs pomoże nam przełamać stereotypy w walce o równość na rynku pracy – podkreśla Katarzyna Kucharek, prezes Fundacji Grupy PKP.

W dniu 17 maja odbyło się posiedzenie jury Konkursu. Jury obradowało w następującym składzie:

  • Jolanta Rycerska – prezes Związku Fotografików
  • Elżbieta Dzikowska – krytyk sztuki, fotograf i podróżnik
  • Magdalena Kruszewska – ambasador projektu Widzialnipełnosprawni.pl.
  • Michał Tarcha – dyrektor zarządzający w Fundacji Grupy PKP
  • Paulina Jankowska – naczelnik wydziału Public Relations w PKP S.A

jury konkursu

Od lewej: Jolanta Rycerska, Elżbieta Dzikowska, Magdalena Kruszewska, Paulina Jankowska, Michał Tarcha

Do Konkursu zgłoszono ponad 100 prac, które ukazywały zatrzymane w kadrze obrazy z życia. Nagrodę główną Jury postanowiło przyznać Panu Jackowi Cisło (zdjęcie własne wykonane ze statywu za pomocą samowyzwalacza) za zdjęcie „Żaden człowiek siły swojej nie zna, dopóki jej w potrzebie z siebie nie dobędzie”.

cislo

Arkadiusz w pracy

Wyróżnienia zdobyli Pan Arkadiusz Zdebik i Pani Anna Wiech – Cygan (fotograf) za zdjęcie „Arkadiusz”

 

oraz Pan Eryk Ziembikiewicz i Pan Józef Tomiak (fotograf) za zdjęcie „Moją radością jest pasja”. Eryk

 

 

 

 

 

Zwycięska fotografia będzie prezentowana w kampanii bilboardowej Fundacji Grupy PKP wspierającej ideę polityki równości w kwestiach zatrudnienia osób z niepełnosprawnością.

Wyróżnione fotografie wraz z siedemnastoma wskazanymi przez jury zdjęciami utworzą wystawę promującą równe szanse na rynku pracy, którą będzie można oglądać na wybranych stacjach PKP latem tego roku.

Jeszcze raz dziękujemy uczestnikom za udział w Konkursie. Wszystkich zapraszamy na wystawę!

Comments are closed.