Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną


Kalendarz dietetyczny dla osób z zespołem Downa na rok 2018

okładka kalendarzaStowarzyszenie Zakątek 21 przygotowuje na nadchodzący rok wyjątkowy kalendarz dietetyczny dla dzieci z zespołem Downa. Projekt wydawniczy stał się możliwy do zrealizowania dzięki dofinansowaniu udzielonemu przez Fundację PZU. Przepisy i zasady żywieniowe na potrzeby kalendarza opracowała Anna Wrzochal ze Świętokrzyskiej Kliniki Dietetyka, a oprawę graficzną zapewniło studio graficzne Green and Submarine.

Pomysł „Kalendarza dietetycznego na 2018 rok” pojawił się w Stowarzyszeniu Zakątek 21 w czasie corocznego spotkania rodzin, w których wychowują się dzieci z zespołem Downa. Osoby niepełnosprawne obarczone tą wadą genetyczną (trisomią 21. chromosomu) mają często skłonności do nadmiernego przybierania na wadze. Wykształcenie prawidłowych nawyków żywieniowych jest niezwykle istotne w opiece nad dziećmi z zespołem Downa, dlatego podczas ostatniego ogólnopolskiego spotkania („Zakątkowego Zlotu”, który odbył się po raz dziewiąty) poprosiliśmy o wsparcie merytoryczne specjalisty dietetyka. Kalendarz ozdabiają unikalne owocowo-warzywne krajobrazy obrazujące zmienność pór roku. Chcemy, aby dzieci oglądające ilustracje spojrzały na znane im obiekty kulinarne z nowej perspektywy, która da impuls do kreatywnego postrzegania rzeczywistości.

Projekt promujący zdrowy styl życia osób niepełnosprawnych intelektualnie zyskał uznanie Fundacji PZU, która statutowo wspiera „działalność na rzecz dobra publicznego”. Dzięki udzielonemu dofinansowaniu możemy nasze przedsięwzięcie zrealizować, a finalną publikację nieodpłatnie rozdystrybuować wśród zainteresowanych rodzin, organizacji i instytucji zainteresowanych zagadnieniami związanymi z niepełnosprawnością oraz wspieraniem działań na rzecz osób z zespołem Downa.

Jeśli chcą Państwo otrzymać „Kalendarz dietetyczny na rok 2018” prosimy o zamówienie go przez formularz na stronie WWW: http://bit.ly/z21kalendarz

logo stowarzyszenia

Z poważaniem
Anna Grochowska
Prezes Zarządu Stowarzyszenia

 

pzu Fundacka

Comments are closed.