Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną


Elektroniczna platforma dla specjalistów zajmujących się edukacją dorosłych

epaleSerdecznie zapraszamy od odwiedzenia Elektronicznej platformy na rzecz uczenia się dorosłych w Europie (Electronic Platform for Adult Learning in Europe) – EPALE: http://ec.europa.eu/epale.
Platforma EPALE to inicjatywa Unii Europejskiej, finansowana z budżetu programu Erasmus+, sektor Edukacja Dorosłych. Jest dedykowana specjalistom z obszaru uczenia się dorosłych m.in.: nauczycielom osób dorosłych, szkoleniowcom, wolontariuszom, decydentom, naukowcom zajmującym się andragogiką.

Platforma gromadzi ogólnoeuropejską społeczność profesjonalistów z obszaru edukacji dorosłych. Platforma EPALE ma charakter otwarty (bezpłatny) jest wielojęzyczna i umożliwia tworzenie interaktywnych sieci, dzięki którym tysiące użytkowników z całej Europy może kontaktować się ze sobą, brać udział w dyskusjach i wymieniać się dobrymi praktykami.
Najważniejsze sekcje platformy to:

  • Kalendarz wydarzeń – informacje o kursach, warsztatach, seminariach, konferencjach, itp. organizowanych w Europie dla specjalistów w obszarze edukacji dorosłych z możliwością wyszukiwania po różnych kryteriach;
  • Biblioteka materiałów i opracowań na temat edukacji dorosłych;
  • Blog poświęcony ważnym trendom w dziedzinie edukacji dorosłych; wpisy mogą być i są komentowane przez innych specjalistów;
  • Aktualności;
  •  Biuletyn
  • Wyszukiwarka partnerów do projektów;
  • Glosariusz terminów związanych z edukacją dorosłych;

Członkow i pracowników Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym z racji prowadzenia działań na rzecz rozwoju osób dorosłych ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi zapraszamy do bezpłatnego rejestrowania się na platformie EPALE i korzystania z jej zasobów.
Kontakt:
Krajowe Biuro EPALE
Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
ul. Mokotowska 43
00-551 Warszawa
tel. 22 46 31 063
e-mail: epale@frse.org.pl

Facebook: https://www.facebook.com/epalepolska?fref=ts
Więcej informacji można uzyskać także u Ambasadorki Platformy p. Anny Kwiatkowskiej – e-mail: webmaster@psouu.org.pl

Comments are closed.